Darmowa dostawa od 199,00 zł

Efekty gitarowe od Taurus Amplification to nie tylko SERVO

2023-10-20
Efekty gitarowe od Taurus Amplification to nie tylko SERVO

Jak powstała marka Taurus Amplification?

Adam Kozakiewicz, założyciel marki Taurus Amplification, to pasjonat gry na gitarze i projektant wzmacniaczy gitarowych, który przez ponad 30 lat doskonali swoje umiejętności. Jego miłość do muzyki nie tylko uczyniła go utalentowanym gitarzystą, ale także zainspirowała do tworzenia doskonałych produktów muzycznych, w tym kompaktowych wzmacniaczy typu Stomp-Head oraz efektów gitarowych. Wszystkie produkty Taurus Amp są ręcznie wytwarzane w Sopocie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o samej firmie? Przeczytaj wpis "Taurus Amplification, czyli sprzęt gitarowy robiony w Polsce".

Servo - Analog Guitar Enhancer - efekt kompresji i nasycenia dźwięku

Taurus SERVO to profesjonalne narzędzie gitarowe, które zapewnia perfekcyjną kontrolę nad dźwiękiem. To doskonałe rozwiązanie zarówno na scenie, w studio, jak i do home recordingu. SERVO zostało zaprojektowane z myślą o zastosowaniu z różnymi typami wzmacniaczy, preampów i cyfrowych symulatorów brzmień gitarowych. Narzędzie to nie zmienia naturalnej barwy gitary, lecz nadaje jej wyjątkową plastyczność i nasycony charakter. 

SERVO - efekt kompresji i nasycenia dźwięku Taurus

SERVO-2 Analog Guitar Enhancer 

SERVO-2 to kompaktowy efekt gitarowy, łączący funkcje tube emulatora, bufora, sustainera, kompresora i boostera. Zapewnia nasycenie dźwięku charakterystycznego dla lampowych wzmacniaczy, dodając sustainu i subtelnej kompresji, co zwiększa komfort gry. Wyróżnia się także bogatą sekcją BOOST, kształtującą brzmienie w sposób dynamiczny, bez utraty naturalnego charakteru instrumentu. SERVO-2 doskonale współpracuje z symulatorami brzmień, sprawdzając się zarówno na scenie, w studio, jak i podczas nagrań, oferując nowe możliwości dla wymagających gitarzystów. 

SERVO-2 Analog Guitar Enhancer Taurus

Efekt gitarowy MultiWAY BOOSTER Taurus 

MultiWAY BOOSTER to wszechstronny efekt gitarowy oferujący różnorodne możliwości wzmacniania sygnału. Można go używać jako tradycyjnego "dopalacza" lub jako dwusekcyjnego boostera, co otwiera nowe perspektywy kształtowania brzmienia. Opcja dwusekcyjna umożliwia zwiększenie nasycenia dźwięku na wejściu wzmacniacza lub przed efektami, oraz podniesienie głośności za efektami lub w pętli EFX LOOP wzmacniacza. Dzięki temu można kontrolować zarówno nasycenie, jak i poziom głośności, co jest szczególnie przydatne w solowych partiach. MultiWAY BOOSTER cechuje się szerokim zakresem regulacji GAINU, pozwalając dostosować brzmienie bez utraty charakteru, a zwiększenie poziomu GAINu dodaje "pazura" i większego nasycenia dźwięku, zwiększając sustain.

Efekt gitarowy MultiWAY BOOSTER Taurus

Taurus Analog Guitar DRIVE

Taurus Analog Guitar DRIVE to efekt gitarowy umożliwiający wybór trzech różnych opcji brzmienia: OVERDRIVE, Classic DRIVE i High Gain DRIVE. Dodatkowo, dzięki regulatorowi CHARACTER, można dokładnie kształtować barwę dźwięku, przechodząc od łagodnego i ciemnego brzmienia do jasnego i konturowego, typowego dla stylu MODERN. Istnieje także możliwość podkreślenia barwy za pomocą przełącznika BRIGHT lub tłumienia wysokich tonów poprzez przełącznik DARK. Ten efekt gitarowy został zaprojektowany tak, aby zachować dynamikę i responsywność klasycznych wzmacniaczy lampowych, co czyni go idealnym narzędziem uzupełniającym brzmienie gitary.

Taurus Analog Guitar DRIVE

Efekt gitarowy Compressor taurus TUX do basu i gitary

Taurus Tux to profesjonalny kompresor optyczny, stworzony z myślą o gitarach i basie. Posiada niezwykłą elastyczność oraz łatwość w regulacji brzmienia. Wykorzystuje system optyczny, który nie wpływa na jakość dźwięku, zachowując go w sposób przejrzysty. Oferuje dwie opcje: basową, która wyróżnia się czystym brzmieniem o dużej dynamice i wyrazistym PUNCH’em, oraz gitarową, wprowadzającą łagodną i nasyconą kompresję charakterystyczną dla wzmacniaczy lampowych, dodatkowo wspomagając brzmienie instrumentu i dodając pożądanego sustainu.

Efekt gitarowy Compressor taurus TUX do basu i gitary

GUITAR ENGINE CLASSIC efekt do gitary elektrycznej

Guitar Engine to efekt DRIVE, który oddaje charakter klasycznych wzmacniaczy lampowych podczas przesterowanego brzmienia. Zwraca uwagę na zachowanie odpowiedniej dynamiki i reakcji na artykulację dźwięku, co jest kluczowe dla gitarzystów. Dostępne są trzy różne modele brzmienia: VINTAGE, CLASSIC i HIGH GAIN, co pozwala na szeroki zakres eksperymentów dźwiękowych.

Kontrola nad efektem odbywa się za pomocą regulatorów TONE, GAIN, LEVEL, BOOST i przełącznika GAIN SWITCH, które pozwalają na dostosowanie wyjściowego poziomu, nasycenia i charakteru przesterowania. Dodatkowo, funkcja PRESENCE umożliwia dostrojenie brzmienia. Guitar Engine oferuje także możliwość dodatkowego wzmocnienia poprzez aktywację funkcji BOOST.

Dzięki szerokiemu zakresowi zasilania i funkcjom takim jak POLARITY AUTO DETECTION oraz DC ASSISTANT, efekt ten jest wygodny i niezawodny w użyciu. Kompaktowe wymiary i niewielka waga sprawiają, że Guitar Engine jest praktycznym narzędziem dla każdego gitarzysty.

GUITAR ENGINE CLASSIC efekt do gitary elektrycznej

GUITAR ENGINE HIGH GAIN efekt do gitary elektrycznej

Guitar Engine High Gain DRIVE to efekt przesterowania, który naśladuje reakcję high-gainowych wzmacniaczy lampowych. Zachowuje istotną dynamikę i reakcję na artykulację, co jest kluczowe dla gitarzystów. Dostępne są trzy różne profile brzmienia: VINTAGE, CLASSIC i HIGH GAIN, co pozwala na szeroki zakres eksperymentowania z dźwiękiem.

Panel kontrolny pozwala na precyzyjne dostrojenie efektu. Regulator TONE kontroluje wyjściowy poziom efektu, od ciepłego i łagodnego po jasne i ostre brzmienie. Regulator GAIN kontroluje ilość przesterowania, umożliwiając przechodzenie od subtelnej przebitej do sprężonego overdrive'u. Funkcja LEVEL kontroluje ogólną głośność efektu, a przełącznik GAIN SWITCH zmienia charakter przesterowania.

Dodatkowo, efekt posiada funkcję PRESENCE, umożliwiającą dodatkowe dostrojenie brzmienia. Guitar Engine High Gain DRIVE oferuje również funkcję BOOST, która pozwala na dodatkowe wzmocnienie poziomu sygnału.

GUITAR ENGINE HIGH GAIN efekt do gitary elektrycznej

GUITAR ENGINE VINTAGE efekt do gitary elektrycznej

Guitar Engine Vintage to efekt gitarowy stworzony z myślą o gitarzystach poszukujących klasycznego brzmienia lampowego w swoim sprzęcie. Ten efekt do gitary elektrycznej zapewnia autentyczną odpowiedź i dynamikę, podobną do wzmacniaczy lampowych. Zyskujesz kontrolę nad barwą dźwięku, nasyceniem przesterowania i poziomem sygnału wyjściowego.

Guitar Engine Vintage posiada funkcje True Bypass oraz możliwość podbicia barwy w wysokich tonach. Dwa przełączniki footswitch pozwalają na wygodne przełączanie efektów, a efekt jest dostępny w trzech różnych wersjach: VINTAGE, HIGH GAIN i CLASSIC.

Ten efekt jest nie tylko doskonałym narzędziem do eksperymentowania z brzmieniem, ale także łatwym w obsłudze, dzięki funkcjom autodetekcji polaryzacji napięcia i DC assistant, które chronią efekt przed utratą sygnału. True Bypass zapewnia, że sygnał instrumentu przechodzi pasywnie, co z kolei umożliwia ominięcie elementów elektronicznych w trybie wyłączonym.

GUITAR ENGINE VINTAGE efekt do gitary elektrycznej

T-Di  preamp basowy & Di-Box

Taurus T-Di to wszechstronny preamp basowy i Di-Box, który oferuje solidne brzmienie basu w kompaktowej formie. Może działać jako alternatywa dla tradycyjnego zestawu wzmacniacza z kolumną głośnikową lub jako dodatkowy moduł brzmieniowy w połączeniu z wzmacniaczem. Możliwe jest podłączenie go bezpośrednio do miksera, domowego HI-Fi lub wykorzystanie jako Di-Box lub element arsenału efektów.

T-Di wyposażony jest w system MLO, który umożliwia precyzyjną kontrolę proporcji barwy tonu w zakresie średnich częstotliwości, zależnie od ustawienia regulatorów BASS i TREBLE. Ten unikatowy system wspiera intencje muzyka podczas regulacji brzmienia. Dodatkowo, MLO equalizer zapewnia wyrównany poziom głośności podczas zmiany barwy tonu w zakresie niskich częstotliwości.

Najważniejsze parametry można kontrolować za pomocą regulatorów, takich jak LEVEL, CHARACTER, GAIN, BASS, TREBLE i PUNCH, które umożliwiają dostrojenie brzmienia do indywidualnych preferencji. Funkcje takie jak DC CONVERTER (podnoszący napięcie zasilania do 24V) i DC Assistant (ochrona przed utratą sygnału) sprawiają, że T-Di jest niezwykle wydajnym i niezawodnym narzędziem.

Preamp basowy + kompresor T-DI Taurus

T-Di  PLUS preamp basowy & Di-Box

T-Di Plus to kompleksowy preamp basowy i Di-Box, spełniający potrzeby zarówno studyjnych, jak i scenicznych basistów. Zawiera sekcję korekcji tonu oraz kompresor, pozwalając na szeroki zakres brzmień - od dynamicznych i nasyconych po mocno skompresowane, również w stylu vintage z delikatnym tube-overdrive'em.

Ten wszechstronny preamp można podłączyć na różne sposoby: jako moduł brzmieniowy podłączony do wzmacniacza, jako preamp podłączony zarówno do wzmacniacza, jak i miksera poprzez wyjście XLR Line-OUT, lub jako podstawowy preamp podłączony jedynie do miksera.

T-Di Plus wyposażony jest w DC CONVERTER, który podnosi napięcie zasilania dwukrotnie, gwarantując dużą dynamikę dźwięku i eliminując problemy z aktywną elektroniką w gitarach basowych o dużym sygnale wyjściowym i zasilanych podwyższonym napięciem do 18V.

Regulacja brzmienia odbywa się za pomocą regulatorów takich jak LEVEL, CHARACTER, GAIN/COMP, BASS, TREBLE i PUNCH, umożliwiając dopasowanie dźwięku do indywidualnych preferencji. Wyposażony w funkcje MLO EQ, T-Di Plus oferuje precyzyjną kontrolę nad tonem w różnych zakresach częstotliwości.

Preamp basowy + kompresor T-DI Plus Taurus

Preamp Basowy BASS ENGINE Di-Box + Drive bass

BASS ENGINE Di-Box + Drive bass to rewolucyjne urządzenie łączące w sobie dwukanałowy preamp i efekt Drive. Ten wszechstronny efekt basowy umożliwia uzyskanie różnorodnych brzmień, począwszy od vintage a skończywszy na nowoczesnych dźwiękach.

Posiada dwa niezależne kanały: CLEAN i DRIVE. Kanał CLEAN z trójpasową regulacją barwy stanowi solidną podstawę do formowania brzmienia. Z kolei kanał DRIVE pozwala na eksperymentowanie z przesterowanym dźwiękiem o różnym charakterze. Urządzenie zawiera także funkcje DC assistant i TRUE BYPASS, co zapewnia nie tylko różnorodność brzmień, ale także niezawodność i wygodę użytkowania.

Preamp Basowy BASS ENGINE Di-Box + Drive bass

VECHOOR MK-2 CHORUS efekt do gitary elektrycznej

VECHOOR MK-2 CHORUS to efekt gitarowy, który łączy w sobie dwie analogowe jednostki chorus, tworząc niezwykle zróżnicowane możliwości brzmieniowe. Ten multichorus oferuje gitarzystom unikalne opcje kształtowania dźwięku, pozwalając im eksperymentować z różnymi odcieniami chorus. Istnieje możliwość przełączania między trzema różnymi charakterami efektu: standardowym trybem "normal" oraz dwoma odmianami "modern" oznaczonymi jako A i B. To sprawia, że VECOOR MK-2 CHORUS jest wszechstronnym narzędziem do tworzenia dźwięków od subtelnych i przestrzennych po bardziej agresywne i złożone.

Jednym z kluczowych elementów kontrolowania brzmienia w tym efekcie jest regulacja głębokości efektu chorus. Pozwala to na dostosowanie intensywności efektu do aktualnych potrzeb i stylu gry. Dzięki tej funkcji gitarzyści mogą osiągnąć szeroki zakres brzmień chorus, co sprawia, że VECOOR MK-2 CHORUS jest idealnym narzędziem zarówno dla tych, którzy poszukują delikatnych, subtelnym efektów, jak i dla tych, którzy chcą uzyskać bardziej wyraziste brzmienia.

VECHOOR MK-2 CHORUS efekt do gitary elektrycznej

Efekt Basowy ABIGAR Bass Drive MK-2

ABIGAR Bass Drive MK-2 to wszechstronny efekt basowy, który pozwala na uzyskanie zarówno klasycznego brzmienia lampowego wzmacniacza, jak i nowoczesnych przesterowań. Ten kompaktowy efekt oferuje pięć regulacji umożliwiających precyzyjne dostosowanie brzmienia do własnych preferencji.

Jednym z kluczowych atutów ABIGAR MK-2 jest jego łatwa integracja z pedalboardem i kompatybilność z zasilaczami 9V DC. Posiada także wbudowany konwerter napięcia, co sprawia, że jest idealnym wyborem zarówno dla gitarzystów basowych z różnymi rodzajami instrumentów, jak i z różnymi wymaganiami co do brzmienia. Dzięki funkcji True Bypass można zachować czystość sygnału w trybie wyłączonym.

Efekt Basowy ABIGAR Bass Drive MK-2

TUX OPTO COMPRESSOR efekt do gitary elektrycznej

TUX OPTO COMPRESSOR to kompresor gitarowy charakteryzujący się niezwykłą elastycznością brzmienia. Wyposażony w analogowy układ optyczny, ten efekt oferuje dwie różne charakterystyki brzmienia: w trybie "SOLID" brzmi krystalicznie czysto i dynamicznie, podczas gdy tryb "TUBE" dostarcza nasyconą kompresję typową dla lampowych wzmacniaczy.

Ponadto, panel kontrolny kompresora umożliwia dostosowanie poziomu głośności, charakterystyki brzmienia, zakresu kompresji i dynamiki ataku. TUX OPTO COMPRESSOR działa na napięciu 9-12V, a wbudowany konwerter napięcia podnosi to napięcie do 24V, co przekłada się na wyjątkową dynamikę i brzmienie. Dzięki funkcji True Bypass można zachować czystość sygnału w trybie wyłączonym. To efekt, który łączy prostotę obsługi z wyjątkową jakością brzmienia.

TUX OPTO COMPRESSOR efekt do gitary elektrycznej

DEXTER MK-2 oktawer do gitary elektrycznej i basowej

DEXTER MK-2 to oktawer przeznaczony zarówno dla gitarzystów elektrycznych, jak i basistów. Ten efekt umożliwia polifoniczną transpozycję dźwięku zarówno w oktawę wyżej, jak i niżej. Co ważne, użytkownik ma pełną kontrolę nad miksowaniem obu oktaw z sygnałem źródłowym. Można używać tylko oktawy wyższej, tylko oktawy niższej lub obu jednocześnie, co otwiera szerokie możliwości eksperymentowania z brzmieniem.

DEXTER MK-2 wyposażony jest w cztery gałki do precyzyjnej regulacji efektu, a wbudowany wewnętrzny konwerter napięcia zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Dzięki funkcji True Bypass sygnał pozostaje czysty, gdy efekt jest wyłączony, co jest istotne dla zachowania integralności brzmienia. To lekki i kompaktowy efekt, który otwiera nowe możliwości dźwiękowe dla gitarzystów i basistów, pozwalając na tworzenie fascynujących dźwięków za pomocą oktaw.

DEXTER MK-2 oktawer do gitary elektrycznej i basowej

Efekt Basowy ABIGAR Extreme Bass Drive MK-2

ABIGAR Extreme Bass Drive MK-2 to dynamiczny efekt drive stworzony z myślą o gitarach basowych, oferujący bardzo agresywne brzmienie. Ten kompaktowy efekt wyposażony jest w cztery gałki kontrolne, co daje mu pełną kontrolę nad barwą dźwięku. Dzięki wewnętrznemu konwerterowi napięcia i funkcji True Bypass zapewnia doskonałą jakość dźwięku i zachowuje integralność brzmienia. To lekki i praktyczny efekt, idealny do użycia na pedalboardzie, a jego agresywne brzmienie otwiera nowe możliwości tworzenia fascynujących dźwięków na gitarze basowej.

Efekt Basowy ABIGAR Extreme Bass Drive MK-2

Efekt gitarowy do samodzielnego montażu SERVO OEM

SERVO OEM to innowacyjny moduł efektowy przeznaczony do montażu w gitarach elektrycznych, elektroakustycznych i basowych. Ten łatwy w montażu moduł oferuje gitarzystom szeroki zakres możliwości do dostosowania brzmienia swojego instrumentu według własnych preferencji. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem, czy doświadczonym muzykiem, SERVO OEM umożliwia eksperymentowanie z dźwiękiem i dodawanie niepowtarzalnych efektów.

Jednak to, co wyróżnia SERVO OEM, to jego zdolność do uplastyczniania i nasyca dźwięk gitary, wypełniając każdą przestrzeń brzmienia. Moduł ten jest kompatybilny z różnymi rodzajami gitar i pozwala na pełną personalizację brzmienia. To innowacyjne rozwiązanie, które otwiera nowe perspektywy dla muzyków, którzy chcą odkryć nowe brzmienia i podnieść jakość swojej gry.

Efekt gitarowy do samodzielnego montażu SERVO OEM

Szukasz wszystkich produktów od Taurus Amp? Sprawdź naszą ofertę!

 

Źródło:

taurusamps.pl

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

SERVO - efekt kompresji i nasycenia dźwięku

SERVO - efekt kompresji i nasycenia dźwięku

499,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 699,00 zł/1sztCena regularna 699,00 zł brutto/1szt
Preamp Basowy Bass Engine Di-Box + Drive bass

Preamp Basowy Bass Engine Di-Box + Drive bass

549,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 804,00 zł/1sztCena regularna 804,00 zł brutto/1szt
GUITAR ENGINE VINTAGE efekt do gitary elektrycznej

GUITAR ENGINE VINTAGE efekt do gitary elektrycznej

415,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 499,00 zł/1sztCena regularna 499,00 zł brutto/1szt
Efekt Basowy ABIGAR Extreme Bass Drive MK-2

Efekt Basowy ABIGAR Extreme Bass Drive MK-2

499,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 585,00 zł/1sztCena regularna 585,00 zł brutto/1szt
GUITAR ENGINE CLASSIC efekt do gitary elektrycznej

GUITAR ENGINE CLASSIC efekt do gitary elektrycznej

415,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 499,00 zł/1sztCena regularna 499,00 zł brutto/1szt
TUX OPTO COMPRESSOR efekt do gitary elektrycznej

TUX OPTO COMPRESSOR efekt do gitary elektrycznej

369,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 526,00 zł/1sztCena regularna 526,00 zł brutto/1szt
GUITAR ENGINE HIGH GAIN efekt do gitary elektrycznej

GUITAR ENGINE HIGH GAIN efekt do gitary elektrycznej

415,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 499,00 zł/1sztCena regularna 499,00 zł brutto/1szt
Preamp basowy + kompresor T-DI Plus

Preamp basowy + kompresor T-DI Plus

790,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 990,00 zł/1sztCena regularna 990,00 zł brutto/1szt
DEXTER MK-2 oktawer do gitary elektrycznej i basowej

DEXTER MK-2 oktawer do gitary elektrycznej i basowej

499,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 599,00 zł/1sztCena regularna 599,00 zł brutto/1szt
Taurus Analog Guitar DRIVE

Taurus Analog Guitar DRIVE

590,00 zł brutto/1szt
SERVO-2 Analog Guitar Enhancer

SERVO-2 Analog Guitar Enhancer

699,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 679,00 zł/1sztCena regularna 790,00 zł brutto/1szt
Preamp basowy + kompresor T-DI

Preamp basowy + kompresor T-DI

749,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 880,00 zł/1sztCena regularna 880,00 zł brutto/1szt
Efekt gitarowy MultiWAY BOOSTER Taurus

Efekt gitarowy MultiWAY BOOSTER Taurus

399,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 465,00 zł/1sztCena regularna 465,00 zł brutto/1szt
Efekt gitarowy Compressor taurus TUX do basu i gitary

Efekt gitarowy Compressor taurus TUX do basu i gitary

679,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką 790,00 zł/1sztCena regularna 790,00 zł brutto/1szt
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 718 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybko,sprawnie, świetna oferta
2024-05-23
Wszystko ok
pixel