Darmowa dostawa od 199,00 zł

Gitarowy Rekord Świata Wrocław 2024

2024-03-13
Gitarowy Rekord Świata Wrocław 2024

Wrocław znany z bogatej kulturalnej sceny muzycznej już 1 maja ponownie stanie się epicentrum uwagi miłośników gitary z całego świata.

Wrocław 1 maja 2024: Nowa próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata

źródło: https://heyjoe.pl/

1 maja 2024 roku, Wrocław będzie świadkiem kolejnej próby ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata. Spotkanie gitarzystów odbędzie się na wrocławskim Rynku, gdzie po raz kolejny miłośnicy muzyki z całego świata złączą siły, aby stworzyć coś niezapomnianego.

To niezwykłe wydarzenie, organizowane już po raz kolejny, wyrosło z ponad 20-letniej tradycji wspólnego grania we Wrocławiu. Z początku skromne spotkanie gitarzystów stało się wielkim muzycznym festiwalem, przyciągającym tłumy zarówno muzyków, jak i turystów.

Gitarowe święto w centrum Wrocławia

W wydarzeniu, które jest prawdziwym świętem gitary, można będzie uczestniczyć wspólnie tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata. Aby ustanowić nowy rekord, potrzebne będą 7967 gitar, a każdy, kto posiada własny instrument (gitara lub ukulele), jest zachęcany do dołączenia do wydarzenia.

Rynek i okoliczne ulice zamienią się w gitarowe miasteczko, oferując różnorodne atrakcje dla uczestników. Na kilku scenach zaprezentowane zostaną różne style gry na gitarze – od elektrycznej po klasyczną, a także fingerstyle i flamenco. Oprócz koncertów, odbędą się także liczne warsztaty, prezentacje instrumentów i pokazy gry mistrzów gitary.

Impreza nie będzie dedykowana wyłącznie dorosłym – dla najmłodszych uczestników przewidziane są specjalne strefy, gdzie będą mogli spróbować swoich sił na instrumentach i wziąć udział w różnych konkursach.

źródło: https://heyjoe.pl/

Jak wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Świata Wrocław 2024

  1. Zarejestruj się na stronie lub w dniu wydarzenia
  2. Potwierdź swoją obecność i odbierz opaskę i pamiątkowy certyfikat na wrocławskim rynku
  3. Zagraj Hey Joe w największej gitarowej orkiestrze świata

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 10:00 w punkcie na południowej pierzei Rynku, w pobliżu pomnika Aleksandra Fredry. Każdy uczestnik otrzyma specjalną opaskę na rękę oraz oficjalny certyfikat rekordzisty 2024.

Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinessa jest darmowy

Jeśli posiadasz gitarę akustyczną, gitarę klasyczną, gitarę basową lub ukulele i potrafisz zagrać akordy C/G/D/A/E dołącz do gitarowej orkiestry.

Warto także wspomnieć o festiwalu 3-Majówka, który towarzyszy biciu rekordu. Uczestnicy będą mieli szansę zakupić ulgowe bilety na koncerty festiwalowe, które odbywają się w okolicy Rynku.

Aby wziąć udział w próbie ustanowienia rekordu, wystarczy mieć własną gitarę i znać pięć podstawowych akordów do utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Nie trzeba być pełnoletnim ani mieć profesjonalnego doświadczenia – liczy się przede wszystkim pasja i miłość do muzyki.

Zapraszamy wszystkich miłośników gitary do Wrocławia, gdzie 1 maja odbędzie się prawdziwe święto muzyki i gry na gitarze. Czekają nas niezapomniane chwile wspólnego muzykowania, inspirujące spotkania oraz wiele pozytywnej energii.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znajdziesz na heyjoe.pl

źródło: https://heyjoe.pl/ Gitarowy rekord świata 2024

Chcesz wziąć udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata ale nie umiesz grać? Naucz się podstawowych chwytów na ukulele i dołącz do wrocławskiej orkiestry 1 maja na wrocławskim rynku.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Z transakcji jestem bardzo zadowolony! Przesyłka trafiła do paczkomatu e bardzo krótkim czasie. Polecam dostawcę!!!
2024-05-10
Szybko i sprawnie. Polecam.
pixel