Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Długość efektu looper w multiefektach gitarowych - porównanie

2024-06-14
Długość efektu looper w multiefektach gitarowych - porównanie

Co to jest multiefekt gitarowy?

Multiefekt gitarowy to urządzenie, które umożliwia gitarzystom korzystanie z różnych efektów dźwiękowych za pomocą jednego, zintegrowanego sprzętu. Zamiast posiadać oddzielne pedały dla każdego rodzaju efektu, takich jak przester (distortion), pogłos (reverb), delay, chorus czy flanger, multiefekt zawiera wszystkie te efekty w jednym urządzeniu. Dzięki temu muzycy mogą łatwo przełączać się między różnymi brzmieniami, dostosowywać ustawienia efektów i eksperymentować z dźwiękiem swojego instrumentu.

Multiefekty gitarowe są wyposażone w zaawansowane procesory dźwięku, które pozwalają na precyzyjne modelowanie brzmienia. Oferują one realistyczne symulacje klasycznych wzmacniaczy i kolumn, a także różnorodne efekty, które mogą być używane w dowolnych kombinacjach. Dzięki temu gitarzyści mogą odtwarzać szeroki wachlarz stylów muzycznych i brzmień, od klasycznego rocka i bluesa, po nowoczesny metal i muzykę elektroniczną.

Dla początkujących gitarzystów multiefekt gitarowy stanowi wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwalając na poznanie i zrozumienie działania różnych efektów bez konieczności inwestowania w wiele pojedynczych kostek. Z kolei dla zaawansowanych muzyków, multiefekt oferuje ogromną wszechstronność i możliwość tworzenia skomplikowanych, unikalnych ustawień, które można łatwo zapisać i przywołać podczas występów na żywo czy w studiu nagraniowym.

Wiele multiefektów gitarowych posiada również dodatkowe funkcje, takie jak looper, który pozwala na nagrywanie i odtwarzanie krótkich fragmentów gry, co jest niezwykle przydatne podczas ćwiczeń i komponowania.

Multiefekt gitarowy

Do czego służy looper?

Looper gitarowy to urządzenie, które umożliwia gitarzystom nagrywanie fragmentów ich gry i odtwarzanie ich w pętli, co pozwala na nakładanie kolejnych warstw dźwięku. Dzięki temu muzycy mogą tworzyć złożone aranżacje, rozwijać nowe brzmienia i eksperymentować z dźwiękiem na żywo. Loopery są niezwykle popularne wśród gitarzystów, ponieważ umożliwiają samodzielne tworzenie pełnych utworów muzycznych bez potrzeby korzystania z dodatkowych muzyków. Użytkownik może nagrać podstawowy akord, a następnie nałożyć na niego solówki, linie basowe czy inne efekty, tworząc w ten sposób kompletny, wielowarstwowy utwór muzyczny.

Pedały loop są obowiązkowym wyposażeniem muzyków wszystkich gatunków ze względu na ich łatwość użycia oraz wszechstronność. Loopery są wykorzystywane zarówno podczas prób, jak i na koncertach, umożliwiając artystom wprowadzenie nowych elementów do swojej muzyki w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, niektóre multiefekty gitarowe zawierają również funkcję looper, co pozwala na jeszcze większą elastyczność i kreatywność.

Ile trwa looper w multiefektach gitarowych?

Producent Model Podgląd Długość loopera Automat perkusyjny Cena
Mooer GE-300 Mooer GE300 1800 sekund Nie 2475
Mooer GE1000

Mooer GE1000

480 sekund

Tak 2078
Mooer GE1000Li Mooer GE1000Li 480 sekund Tak 2385
Headrush CORE Headrush Core 300 sekund Nie 3388
Headrush Prime Headrush Prime 300 sekund Nie 4442
Headrush MX5 Headrush MX5 300 sekund Nie 1950
Valeton GP-200 Veleton GP-200 180 sekund Tak 1549
ZOOM G2 FOUR ZOOM G2 FOUR 80 sekund Nie 869
ZOOM G2X FOUR ZOOM G2X FOUR 80 sekund Nie 1028
Mooer GE250 Mooer GE250 70 sekund Nie 1674
NUX MG-30 NUX MG-30 60 sekund Tak 1399
Mooer GE300 LITE Mooer GE300 LITE 30 sekund Nie 1767
NUX NME-5 TRIDENT NUX NME-5 TRIDENT 30 sekund Nie 1999
ZOOM A1 FOUR ZOOM A1 FOUR 30 sekund Nie 559

Jaki najlepszy looper do gitary?

Wybór najlepszego loopera do gitary zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań muzyka, ponieważ różne modele oferują różne funkcje i możliwości. Loopery stały się nieodłącznym narzędziem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, umożliwiając tworzenie złożonych, wielowarstwowych aranżacji na żywo i podczas prób.

Mooer GE1000

Mooer GE1000 to rewolucyjny multiefekt gitarowy, który wyróżnia się futurystycznym designem "Walking Star" i potężnym zakresem funkcji, w tym zaawansowaną technologią modelowania gitarowego, ogromną gamą efektów przetwarzania dźwięku i symulatorów wzmacniaczy. Dzięki obsłudze MNRS GE Cloud i aplikacji "GE Cloud", użytkownicy mogą bezpłatnie pobierać, przesyłać i udostępniać różnorodne brzmienia. Innowacyjny automatyczny korektor oparty na sztucznej inteligencji dostosowuje się do stylu gry użytkownika, a 5-calowy ekran dotykowy ułatwia intuicyjne dostosowywanie efektów. Wyposażony w Groove Station, kompleksowe narzędzie rytmiczne z automatem perkusyjnym i looperem, Mooer GE1000 umożliwia tworzenie pętli z automatycznym nagrywaniem i odliczaniem, co zapewnia wygodę i swobodę podczas występów. Z kompatybilnością MIDI, interfejsem audio USB ASIO, oraz wszechstronnymi opcjami routingu audio, ten multiefekt staje się niezastąpionym narzędziem dla każdego gitarzysty.

Headrush Prime

HeadRush Prime to rewolucyjny multiefekt gitarowy i wokalowy, który oferuje niespotykaną precyzję i wszechstronność dzięki zaawansowanemu procesorowi DSP i szerokiej gamie emulacji wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów oraz efektów. Wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy i intuicyjny interfejs, umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie brzmień, a metalowa konstrukcja zapewnia trwałość. HeadRush Prime posiada 12 przełączników nożnych z konfigurowalnymi diodami LED, technologię Amp Cloner oraz wbudowane funkcje Wi-Fi i Bluetooth, które ułatwiają udostępnianie brzmień i aktualizacje oprogramowania. Wbudowany looper pozwala na nagrywanie i nakładanie warstw dźwięku, a dodatkowe funkcje, takie jak Antares Auto-Tune i możliwość nagrywania oraz reampingu za pomocą interfejsu USB, czynią go wszechstronnym narzędziem dla każdego muzyka. 

Headrush MX5

HeadRush MX5 to innowacyjny multiefekt gitarowy, który oferuje realistyczne emulacje wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów, umożliwiając tworzenie profesjonalnych brzmień dzięki zaawansowanej technologii Eleven HD i bogatej bibliotece modeli. Dzięki precyzyjnie dostrojonemu wielordzeniowemu procesorowi, płynnemu przełączaniu presetów i technologii "spill over", zmiany brzmienia są naturalne i bez przerw, co jest idealne na występy na żywo. Intuicyjny interfejs z 4-calowym wyświetlaczem dotykowym oraz funkcja drag-and-drop ułatwiają nawigację i edycję brzmień, a zaawansowany looper o pojemności 20 minut pozwala na nagrywanie i nakładanie warstw dźwięku, czyniąc HeadRush MX5 wszechstronnym narzędziem zarówno na scenę, jak i do studia. Kompaktowe wymiary i wbudowany pedał ekspresji z regulacją oporu sprawiają, że jest to idealne, mobilne rozwiązanie dla każdego gitarzysty.

Headrush CORE

Headrush CORE to rewolucyjny multiefekt gitarowy i procesor wokalowy, wyposażony w zaawansowany wielordzeniowy procesor i ogromną bibliotekę realistycznych symulacji efektów, wzmacniaczy, kolumn oraz mikrofonów, oferujący praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania dźwięku. Dzięki technologii "inteligentnego klonowania" oraz pełnemu zestawowi efektów wokalnych, w tym Antares Auto-Tune, muzycy mogą łatwo tworzyć unikalne brzmienia. Obsługa jest niezwykle intuicyjna za sprawą 7-calowego ekranu dotykowego, a liczne wejścia i wyjścia, w tym Bluetooth, Wi-Fi, USB Audio oraz MIDI, zapewniają wszechstronną współpracę z innymi urządzeniami. Headrush CORE zawiera również profesjonalny looper, umożliwiający nagrywanie i odtwarzanie pętli dźwiękowych o imponującej długości, co jest idealne do praktyki i tworzenia warstwowych partii wokalnych.

Valeton GP-200

Valeton GP-200 to zaawansowany multiefekt gitarowy, oferujący wysoką jakość brzmienia dzięki 24-bitowemu próbkowaniu i częstotliwości 44,1 kHz. Z ponad 240 efektami, 140+ brzmieniami i możliwością przechowywania 256 presetów, zapewnia szeroką personalizację dźwięku. Urządzenie posiada edytowalny łańcuch efektów, looper z możliwością nagrywania do 180 sekund, 100 schematów perkusyjnych oraz tuner chromatyczny, co czyni je idealnym do występów i ćwiczeń. Intuicyjny interfejs z 4,3-calowym wyświetlaczem TFT LCD, pedał ekspresji i złącza USB typu C sprawiają, że jest to wszechstronny i niezawodny multiefekt gitarowy.

Podsumowanie - looper do gitary

Loopery gitarowe stały się nieodłącznym narzędziem w arsenale współczesnych muzyków, oferując nieskończone możliwości kreatywne zarówno na scenie, jak i w studiu. Pozwalają one na nagrywanie i odtwarzanie fragmentów gry w pętli, co umożliwia nakładanie warstw dźwięków i tworzenie złożonych aranżacji na żywo. Dzięki swojej wszechstronności, loopery są idealne dla gitarzystów różnych gatunków muzycznych, od solistów po członków zespołów. Nowoczesne modele, takie jak te wyposażone w intuicyjne interfejsy i zaawansowane funkcje, umożliwiają łatwą obsługę i integrację z innymi urządzeniami, co czyni je nieocenionym wsparciem podczas występów i prób. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, czy jesteś doświadczonym artystą, looper gitarowy może znacząco wzbogacić Twoje brzmienie i otworzyć nowe możliwości twórcze.

*Informacje zawarte w tabeli pobierane ze stron producentów. 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

Multiefekt gitarowy NUX MG-30

Multiefekt gitarowy NUX MG-30

1 293,00 zł brutto/1szt
Multiefekt gitarowy Mooer GE300 - Amp Modeling, Synth & Multi Effects Promocja

Multiefekt gitarowy Mooer GE300 - Amp Modeling, Synth & Multi Effects

2 475,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 605,00 zł/1szt-4% Cena regularna: 2 605,00 zł brutto/1szt-5%
Mooer GE300 LITE - Amp Modeling, Synth & Multi Effects - multiefekt gitarowy Promocja

Mooer GE300 LITE - Amp Modeling, Synth & Multi Effects - multiefekt gitarowy

1 767,00 zł brutto/1sztNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 859,90 zł/1szt-4% Cena regularna: 1 859,90 zł brutto/1szt-5%
Zoom G2 FOUR Multiefekt gitarowy

Zoom G2 FOUR Multiefekt gitarowy

869,00 zł brutto/1szt
Zoom G2X FOUR Multiefekt gitarowy

Zoom G2X FOUR Multiefekt gitarowy

1 028,00 zł brutto/1szt
Multiefekt gitarowy Mooer GE1000

Multiefekt gitarowy Mooer GE1000

2 078,00 zł brutto/1szt
Multiefekt gitarowy Mooer GE1000Li

Multiefekt gitarowy Mooer GE1000Li

2 385,00 zł brutto/1szt
Multiefekt gitarowy Valeton GP-200

Multiefekt gitarowy Valeton GP-200

1 549,00 zł brutto/1szt
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 790 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Wszystko ok i na czas
2024-07-08
Polecam sprzedającego.
pixel