Darmowa dostawa od 199,00 zł

Co dokupić do gitary elektrycznej?

2024-05-09
Co dokupić do gitary elektrycznej?

Do gitary elektrycznej warto dokupić kilka akcesoriów, które zwiększą komfort gry, ułatwią utrzymanie instrumentu w dobrym stanie oraz pozwolą na pełniejsze wykorzystanie jej możliwości brzmieniowych. Oto lista niezbędnych akcesoriów.

  • Wzmacniacz gitarowy: Jest kluczowym elementem dla każdego gitarzysty elektrycznego. Bez wzmacniacza gitara elektryczna brzmi bardzo cicho, a wzmacniacz pozwala nie tylko na pogłoszenie dźwięku, ale też na jego kształtowanie.
Przenośny wzmacniacz gitarowy NUX MIGHTY SPACE

Przenośny wzmacniacz gitarowy NUX MIGHTY SPACE

Kup teraz

  • Przewód gitarowy: Niezbędny do połączenia gitary z wzmacniaczem. Dobry jakościowo przewód zapewni czysty transfer sygnału i zminimalizuje szumy oraz zakłócenia.
Kabel instrumentalny KLOTZ TITANIUM

Kabel instrumentalny KLOTZ TITANIUM TI-0600 PSP J/J 6m

Kup teraz

  • Pasek do gitary: Pomaga w utrzymaniu gitary na odpowiedniej wysokości podczas gry na stojąco. Wybierając pasek, warto zwrócić uwagę na jego szerokość i miękkość, co wpływa na komfort użytkowania. 
Pas do gitary Richter Raw IV Nappa czarny skórzany

Pas do gitary Richter Raw IV Nappa czarny skórzany

Kup teraz

  • Kostki (plektrum): Choć niektórzy gitarzyści wolą grać palcami, większość korzysta z kostek. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i grubościach, co pozwala dobrać idealne dla stylu gry każdego muzyka.
Kostka do gitary Akira Takasaki Custom Primetone Dunlop 516PAKT 1.4mm

Kostka do gitary Akira Takasaki Custom Primetone Dunlop 516PAKT 1.4mm 

Kup teraz

  • Tuner gitarowy (stroik): Niezbędny do precyzyjnego strojenia gitary. Dostępne są tunery klipsowe, które montuje się na główce gitary, jak również tuner jako efekt gitarowy, które można włączyć do łańcucha efektów.
Tuner do gitary i ukulele Ortega OETRC

Tuner do gitary i ukulele Ortega OETRC

Kup teraz

  • Stojak lub wieszak na ścianę: Umożliwia bezpieczne przechowywanie gitary, kiedy nie jest używana. Pomaga uniknąć uszkodzeń i zachować gitary w dobrym stanie. 
Stojak do gitary elektrycznej 17581 König & Meyer Heli 2

Stojak do gitary elektrycznej 17581 König & Meyer Heli 2

Kup teraz

  • Futerał lub pokrowiec: Chroni gitarę podczas transportu. Futerały twarde oferują lepszą ochronę, ale są cięższe i droższe od miękkich pokrowców.
Futerał ABS do gitary elektrycznej RockCase RC ABS 10406 BSH/SB czarny

Futerał ABS do gitary elektrycznej RockCase RC ABS 10406 BSH/SB czarny

Kup teraz

  • Efekty gitarowe: Pozwalają na rozszerzenie palety brzmień gitary. Popularne efekty to przester, delay, reverb, chorus, wah-wah i wiele innych.
Efekt gitarowy Wah wah Dunlop JP95 John Petrucci

Efekt gitarowy Wah wah Dunlop JP95 John Petrucci

Kup teraz

  • Zestaw do czyszczenia i konserwacji: Zawiera środki do czyszczenia gitary, olejek do gryfu, ścierki z mikrofibry i ewentualnie narzędzia do regulacji. Regularna konserwacja zapewnia lepsze brzmienie i dłuższą żywotność instrumentu. 
Zestaw narzędzi do zmiany strun w gitarze i basie Dunlop DGT301

Zestaw narzędzi do zmiany strun w gitarze i basie Dunlop DGT301

Kup teraz

Inwestycja w te akcesoria pozwoli nie tylko na lepsze brzmienie i większy komfort gry, ale również na długotrwałe utrzymanie gitary w doskonałym stanie.

Dlaczego warto kupić akcesoria do gitary elektrycznej?

Kupno akcesoriów do gitary elektrycznej jest istotnym elementem, który znacząco wpływa na komfort gry, jakość dźwięku i ogólną funkcjonalność instrumentu. Akcesoria te nie tylko ułatwiają codzienne używanie gitary, ale także pomagają w ochronie i konserwacji instrumentu, co może przedłużyć jego żywotność i zachować jego wartość.

Akcesoria do gitary elektrycznej

Poprawa jakości dźwięku i funkcjonalności

Niektóre akcesoria, takie jak pedały efektów, pozwalają na rozszerzenie palety brzmień gitary elektrycznej. Używając efektów gitarowych, takich jak delay, reverb, czy distortion, gitarzyści mogą znacznie wzbogacić i zróżnicować dźwięk swojego instrumentu. Efekty te dają możliwość dostosowania brzmienia do konkretnego utworu lub stylu muzycznego, co jest nieocenione zarówno w grze na żywo, jak i podczas nagrywania.

Ochrona i konserwacja

Akcesoria takie jak futerały czy pokrowce są kluczowe dla ochrony gitary przed uszkodzeniami, kurzem czy wilgocią. Transportowanie gitary bez odpowiedniej ochrony jest ryzykowne i może prowadzić do zarysowań, wgnieceń lub innych uszkodzeń, które mogą wpływać na jej brzmienie. Regularne używanie futerału lub pokrowca znacząco wydłuża życie instrumentu. Dodatkowo, używanie odpowiednich środków do czyszczenia i konserwacji, jak olejki do gryfu czy środki czyszczące do korpusu, pomaga utrzymać gitarę w idealnym stanie, co również wpływa na jakość dźwięku.

Zwiększenie komfortu gry

Akcesoria takie jak paski gitarowe czy podnóżki nie tylko zwiększają komfort gry, ale również pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy, co jest szczególnie ważne podczas długich sesji ćwiczeniowych lub występów. Pasek do gitary pomaga w równomiernym rozłożeniu wagi instrumentu, co może zapobiegać bólom pleców czy ramion. Z kolei podnóżki pozwalają na wygodniejsze ułożenie nogi podczas gry siedząc, co jest ważne dla ergonomii.

Nauka i rozwój

Tunery gitarowe i metronomy to akcesoria, które znacznie przyspieszają naukę gry na gitarze. Tuner pozwala na szybkie i dokładne strojenie gitary, co jest fundamentem dobrej gry, a metronom pomaga w nauce rytmu i czasu, co jest kluczowe dla każdego muzyka.

Inwestycja w dobrej jakości akcesoria do gitary elektrycznej to inwestycja w jakość każdego wykonania. Dzięki nim, każdy gitarzysta, niezależnie od poziomu zaawansowania, może cieszyć się lepszym brzmieniem, większym komfortem i bezpieczeństwem swojego instrumentu.

Strojenie gitary elektrycznej

Podsumowanie

Podsumowując, akcesoria do gitary elektrycznej są nie tylko pomocne, ale często niezbędne dla każdego gitarzysty, bez względu na poziom zaawansowania. Inwestując w odpowiednie efekty gitarowe, futerały, paski, tunery i metronomy, zwiększasz swoje możliwości muzyczne, zabezpieczasz instrument przed uszkodzeniami i poprawiasz ogólny komfort gry. Każde z tych akcesoriów wnosi coś wartościowego do Twojej muzycznej praktyki, pomagając rozwijać umiejętności i cieszyć się muzyką na jeszcze wyższym poziomie. Warto pamiętać, że dobór odpowiednich akcesoriów to inwestycja w długoterminowy rozwój i satysfakcję z grania, co czyni muzykę jeszcze bardziej przyjemną i satysfakcjonującą częścią życia każdego muzyka.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Zamówienie zostało realizowane szybko i sprawienie
2024-05-14
Z transakcji jestem bardzo zadowolony! Przesyłka trafiła do paczkomatu e bardzo krótkim czasie. Polecam dostawcę!!!
pixel