Darmowa dostawa od 199,00 zł

Furch

( ilość produktów: 4 )

Furch Guitars, innowacyjny producent gitar akustycznych, kultywuje tradycję dostarczania muzykom instrumentów o unikalnym charakterze i doskonałym brzmieniu. Historia marki sięga lat 70-tych, kiedy to Frantisek Furch, metalowiec z zamiłowania do muzyki, zainspirowany brakiem wysokiej jakości instrumentów w Czechosłowacji, rozpoczął swoją przygodę z produkcją gitar.

W początkowych latach, pomimo trudności wynikających z reżimu komunistycznego, Frantisek zdołał stworzyć pierwsze instrumenty, w tym banjo i gitarę akustyczną o nietypowym kształcie korpusu typu roundback. Pozytywna reakcja muzyków sprawiła, że zrodził się pomysł założenia własnej manufaktury. W 1981 roku, przeciwstawiając się restrykcjom, powstała firma Furch Guitars, a pierwsze modele zyskały uznanie na czeskiej scenie muzycznej.

Wraz z upadkiem komunizmu w 1989 roku, Furch mógł swobodnie rozwijać swoją pasję. Przeniesienie produkcji do większej przestrzeni, zakup zabytkowego kompleksu młyna w Velke Nemcice, oraz rozwój nowych linii gitar, takich jak Silueton Drive, przyczyniły się do wzrostu popularności marki.

W kolejnych latach Furch Guitars kontynuował ewolucję, przeszukując nowe technologie. W 2008 roku wprowadzono nowy wzór płyty wierzchniej, a prace badawcze zaowocowały unikalnymi technologiami poprawiającymi konstrukcję i brzmienie gitar. Syn Frantiska, Petr Furch, dołączył do firmy w 2006 roku, integrując tradycję z nowoczesnymi technologiami CNC.

Firma stale rozwijała swoje portfolio, a w 2018 roku wprowadziła kolorowe linie gitar Millennium, odzwierciedlając postęp technologiczny. Dodatkowo, seria premium Rainbow pozwala muzykom dostosowywać swoje instrumenty, oferując aż 160 funkcji do wyboru.

Obecnie Furch Guitars to ponad 80 wysoko wyspecjalizowanych pracowników, a liderem firmy jest Petr Furch. Producent rocznie wytwarza około 10 000 instrumentów, które zdobywają uznanie na pięciu kontynentach. Jako lider technologiczny w produkcji gitar akustycznych, Furch Guitars zobowiązuje się do ciągłego doskonalenia swoich produktów i angażuje się w innowacje, przyciągając uznanie od światowej klasy muzyków, takich jak Al di Meola czy Suzanne Vega.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 706 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Ukulele super! Pani z obsługi bardzo miła!
2024-05-10
Szybko i sprawnie. Polecam.
pixel