Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać dobry kabel do gitary?

2024-01-31
Jak wybrać dobry kabel do gitary?

Wybór odpowiedniego kabla do gitary elektrycznej jest kluczowy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków. Jakość kabla wpływa na jakość dźwięku, a także na komfort użytkowania instrumentu. W tym przewodniku omówimy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru kabla gitarowego, takie jak rodzaje kabli, cechy dobrego kabla, wpływ długości i grubości na jakość dźwięku, różne wtyki i ich zastosowania, a także porady dotyczące konserwacji i pielęgnacji kabli gitarowych.

W kolejnych sekcjach artykułu dowiesz się, jak wybrać dobry kabel do gitary, jakie są rodzaje kabli do gitary elektrycznej, jakie cechy powinien mieć dobry kabel gitarowy (charakterystyka kabli gitarowych), jakie są różne zastosowania kabli gitarowych, jak długość, grubość i średnica kabla gitarowego wpływają na jakość dźwięku, jak kabel wpływa na brzmienie gitary, jakie są różne wtyki i ich zastosowania, jakie są najpopularniejsze marki kabli gitarowych, gdzie kupić kable gitarowe oraz jak dbać o kable gitarowe.

Wiedza na temat kabli do gitary elektrycznej pozwoli Ci świadomie wybrać odpowiedni kabel dla swoich potrzeb, co przyczyni się do lepszego brzmienia Twojego instrumentu oraz większego komfortu podczas grania. Decyzja przy wyborze kabla powinna być dobrze przemyślana. Zapraszamy do lektury kolejnych sekcji artykułu, aby zgłębić tę tematykę i stać się ekspertem w dziedzinie kabli gitarowych.

Jak wybrać kabel gitarowy?

Wybór dobrego kabla do gitary może wydawać się trudny, zwłaszcza dla początkujących muzyków. Aby ułatwić ten proces, warto wiedzieć, jaki kabel do gitary będzie najlepszy dla Twoich potrzeb. W tym celu należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które omówimy poniżej.

Przy wyborze kabla powinnaś zwrócić uwagę na:

 • Jakość materiałów: Dobry kabel gitarowy powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak miedź beztlenowa (OFC) czy srebro, które zapewniają lepszą przewodność sygnału.
 • Ekranowanie: Aby zminimalizować zakłócenia elektromagnetyczne, warto wybrać kabel z odpowiednim ekranowaniem, np. z oplotem miedzianym lub folią aluminiową.
 • Wtyki: Wtyki kabla gitarowego powinny być solidne i trwałe, najlepiej wykonane z metalu, np. złota czy niklu. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj wtyku (np. prosty czy kątowy), który będzie pasował do Twojego instrumentu i wzmacniacza.
 • Długość i grubość kabla: Długość kabla wpływa na jakość dźwięku oraz komfort użytkowania, dlatego warto dobrać odpowiednią długość w zależności od potrzeb. Grubość kabla może wpłynąć na jego trwałość oraz elastyczność.

Porównując różne typy kabli dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników oraz rekomendacje ekspertów. Pamiętaj, że wybierać kable gitarowe warto z uwzględnieniem swojego budżetu, ale nie warto oszczędzać na jakości, gdyż może to wpłynąć na brzmienie Twojego instrumentu. Warto zainwestować w kupno profesjonalnego kabla gitarowego.

Podsumowując, dobry wybór kabli do gitary zależy od kilku czynników, takich jak jakość materiałów, ekranowanie, rodzaj wtyków oraz długość i grubość kabla. Analizując te aspekty, będziesz w stanie wybrać kabel dobrej jakości - profesjonalny kabel instrumentalny, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni doskonałe brzmienie gitary.

KLOTZ TIR0300 PSP TITANIUM kabel gitarowy 3 m jack kątowy

KLOTZ TIR0300 PSP TITANIUM kabel gitarowy 3 m jack kątowy

Najwyższej jakości kabel gitarowy Titanium.

Kup teraz

Rodzaje kabli do gitary elektrycznej

Na rynku dostępne są różne rodzaje kabli do gitary elektrycznej, które różnią się między sobą m.in. zastosowanymi wtyczkami czy materiałami. W tej sekcji omówimy najpopularniejsze kable gitarowe jack ( kable instrumentalne jack).

Kable gitarowe jack to najczęściej stosowane kable do gitary elektrycznej. Charakteryzują się zastosowaniem wtyczek jack 6,3 mm, które są kompatybilne z większością gitar i wzmacniaczy. W zależności od potrzeb, można wybrać kable z wtyczkami prostymi lub kątowymi. Kable instrumentalne mono jack są uniwersalnymi przewodami, które można stosować nie tylko do gitary elektrycznej, ale także do innych instrumentów, takich jak gitara basowa czy klawisze.

Warto zwrócić uwagę na rodzaje wtyczek kabli, które mają wpływ na komfort użytkowania oraz trwałość kabla. Najpopularniejsze rodzaje wtyczek to:

 • Wtyczki proste: klasyczne, proste wtyczki jack, które są łatwe w użyciu i pasują do większości gitar i wzmacniaczy.
 • Wtyczki kątowe: wtyczki jack zgięte pod kątem 90 stopni, które są szczególnie przydatne w przypadku gitar z gniazdami umieszczonymi na boku korpusu lub gdy chcemy zaoszczędzić miejsce na scenie.
RED'S GCN1130 Kabel instrumentalny STANDARD J/J NEUTRIK 3 m

RED'S GCN1130 Kabel instrumentalny STANDARD J/J NEUTRIK 3 m

Wysokiej jakości miedź OFC.

Kup teraz

RED'S GCN1303 Kabel instrumentalny STANDARD Jk/Jk NEUTRIK 0,3 m

RED'S GCN1303 Kabel instrumentalny STANDARD Jk/Jk NEUTRIK 0,3 m

Wtyki z zabezpieczeniem chroniącym je przed wyrwaniem.

Kup teraz

Porównując rodzaje kabli instrumentalnych, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, ekranowanie oraz rodzaj wtyczek. Warto wybrać kabel z miedzi beztlenowej (OFC) oraz z odpowiednim ekranowaniem, które zminimalizuje zakłócenia elektromagnetyczne.

Podsumowując, kable gitarowe jack i kable instrumentalne jack są odpowiednie do gitary elektrycznej, jednak warto zwrócić uwagę na różnice w konstrukcji oraz zastosowanych wtyczkach. Wybierając porządny kabel gitarowy, pamiętaj o jakości materiałów, ekranowaniu oraz rodzaju wtyczek, które będą pasować do Twojego instrumentu i wzmacniacza.

Cechy dobrego kabla gitarowego

Wybierając porządny kabel gitarowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które wpłyną na dobrą jakość dźwięku oraz trwałość kabla. W tej sekcji omówimy charakterystykę kabli, jakość wykonania oraz materiałów używanych do produkcji kabli gitarowych.

Jakość wykonania to jeden z kluczowych aspektów dobrego kabla gitarowego. Profesjonalny kabel instrumentalny powinien być solidnie wykonany, z dbałością o szczegóły, takie jak złącza czy izolacja przewodów. Wysoka jakość wykonania przekłada się na dłuższą żywotność kabla oraz lepsze brzmienie gitary.

Jakość materiałów używanych do produkcji kabli gitarowych również ma znaczenie. Wysokiej jakości materiały, takie jak miedź beztlenowa (OFC) czy złote złącza, zapewniają lepszą przewodność sygnału oraz mniejsze straty dźwięku. Ponadto, odpowiednie ekranowanie kabla minimalizuje zakłócenia elektromagnetyczne, co przekłada się na czystość dźwięku.

Na rynku dostępne są różne modele kabli gitarowych, zarówno profesjonalnego kabla gitarowego, jak i budżetowego kabla gitarowego. Porównując różne marki i modele, warto zwrócić uwagę na:

 • Grubość kabla: Grubsze kable gitarowe zazwyczaj oferują lepszą jakość dźwięku oraz większą trwałość.
 • Długość kabla: Długość kabla wpływa na jakość dźwięku oraz komfort użytkowania. Krótsze kable zapewniają lepszą jakość sygnału, ale mogą ograniczać swobodę ruchu na scenie.
 • Wtyczki kabli instrumentalnych: Wtyczki mogą być proste lub kątowe, a ich wybór zależy od preferencji użytkownika oraz konstrukcji gitary.

Podsumowując, dobry kabel gitarowy powinien cechować się wysoką jakością wykonania, używać wysokiej jakości materiałów oraz być dopasowany do indywidualnych potrzeb muzyka. Wybierając odpowiedniego kabla gitarowego, warto porównać różne marki i modele, aby znaleźć doskonały kabel instrumentalny spełniający wszystkie wymagania.

KLOTZ LAGPR0300 LaGrange kabel gitarowy 3 m jack kątowy

KLOTZ LAGPR0300 LaGrange kabel gitarowy 3 m jack kątowy

Potrójne ekranowanie.

Kup teraz

Jakie są różne zastosowania kabli gitarowych?

Połączenia gitary elektrycznej z wzmacniaczem czy efektami wymagają odpowiedniego kabla gitarowego. Kupując kabel gitarowy, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie oraz kompatybilność z posiadanym sprzętem. W zależności od potrzeb, można wybrać swój kabel gitarowy spośród różnych rodzajów kabli.

Kabel gitarowy do gitarze elektrycznej jest najbardziej powszechnym rodzajem kabla, który łączy gitarę z kablem do wzmacniacza gitarowego. Zwykle wykorzystuje się w nim kabel audio jack o średnicy 6,3 mm, który zapewnia solidne połączenia gitary z innymi urządzeniami.

Kabel do gitary elektroakustycznej różni się od kabla do gitary elektrycznej przede wszystkim zastosowanym wtykiem. W przypadku gitar elektroakustycznych często stosuje się wtyk XLR, który zapewnia lepszą jakość dźwięku oraz większą odporność na zakłócenia.

Warto również wspomnieć o kablu do gitary basowej, który jest specjalnie zaprojektowany do przesyłania sygnału z gitary basowej do wzmacniacza. Tego rodzaju kable cechują się większą grubością oraz lepszym ekranowaniem, co przekłada się na lepszą jakość dźwięku.

Wśród kabli instrumentalnych można również wyróżnić przewody gitarowe o różnych konstrukcjach, takich jak przewód gitarowy spiralny, który jest elastyczny i wygodny w użyciu, szczególnie na scenie. Ponadto, istnieją również kable głośnikowe oraz przewód głośnikowy, które służą do łączenia wzmacniacza z kolumnami głośnikowymi.

Podsumowując, różne zastosowania kabli gitarowych obejmują połączenia gitary elektrycznej z wzmacniaczem, efektami oraz innymi urządzeniami. Wybierając odpowiedni kabel do gitary, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, kompatybilność oraz jakość wykonania. Dzięki temu można uzyskać najlepsze możliwe brzmienie oraz wygodę użytkowania. Warto zastanowić się też nad kupnem niesymetrycznego kabla instrumentalnego.

Kabel instrumentalny Ibanez SI20-BW 6.1m J/J

Kabel instrumentalny Ibanez SI20-BW 6.1m J/J

Wysoka jakość przesyłu dźwięku.

Kup teraz

Wpływ długości i grubości kabla na jakość dźwięku

Wpływ długości kabla na jakość dźwięku jest tematem, który często budzi kontrowersje wśród muzyków. Z jednej strony, długi kabel może powodować spadek sygnału oraz wprowadzać zakłócenia, co negatywnie wpływa na jakość dźwięku. Z drugiej strony, długość kabla może być niezbędna w przypadku występów na dużych scenach, gdzie gitara musi być oddalona od wzmacniacza.

W praktyce, dla większości zastosowań, długość kabla w granicach 3-6 m jest wystarczająca i nie wprowadza znaczących strat sygnału. Jeśli jednak potrzebujesz większej długości, warto zainwestować w kabel o lepszej jakości, który będzie lepiej ekranowany i zminimalizuje wprowadzanie zakłóceń.

Średnica kabla gitarowego oraz grubość kabla gitarowego mają również wpływ na jakość dźwięku. Grubszy kabel zazwyczaj posiada lepsze ekranowanie, co przekłada się na mniejszą ilość zakłóceń. Ponadto, większa średnica kabla może wpłynąć na większą wytrzymałość na zginania kabla gitarowego, co jest istotne podczas częstego używania na scenie.

Podczas wyboru odpowiedniej długości i grubości kabla, warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania oraz materiały, z których został wykonany. Dobry kabel gitarowy powinien być wykonany z wysokiej jakości miedzi oraz posiadać solidne wtyki, które zapewnią trwałe i stabilne połączenie. Na rynku możesz znaleźć dużo różnej jakości kabli, dlatego warto wybrać kabel, który spełni Twoje oczekiwania.

W związku z powyższym, wpływ długości kabla i grubości kabla na jakość dźwięku jest zauważalny, jednak nie zawsze musi być kluczowy. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni kabel do swoich potrzeb, biorąc pod uwagę zarówno długość, jak i grubość, a także jakość wykonania i materiały użyte do produkcji kabla.

Klotz KIKC3.0PP3 kabel instrumentalny 3m czerwony

Klotz KIKC3.0PP3 kabel instrumentalny 3m czerwony

Wysokiej jakości kabel z miedzi beztlenowej.

Kup teraz

Jak kabel wpływa na brzmienie gitary?

Kabel instrumentalny zapewni odpowiednie brzmienie gitary tylko wtedy, gdy jest dobrze dobrany do potrzeb muzyka oraz posiada odpowiednią jakość wykonania. Wpływ kabla na jakość dźwięku jest związany z kilkoma czynnikami, takimi jak ekranowanie, oporność czy pojemność kabla.

Ekranowanie kabla ma na celu zabezpieczenie sygnału przed zakłóceniami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie elektromagnetyczne. Dobrze ekranowany kabel będzie minimalizował wprowadzanie szumów i zakłóceń, co przekłada się na lepszą jakość brzmienia. Warto zwrócić uwagę na kable z podwójnym ekranowaniem, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed zakłóceniami.

Oporność kabla wpływa na tłumienie sygnału, co może prowadzić do utraty wysokich częstotliwości. Im niższa oporność kabla, tym lepiej przekazywane są wysokie częstotliwości, co przekłada się na lepsze brzmienie gitary. Warto wybierać kable o niskiej oporności, szczególnie jeśli planujemy używać długich kabli.

Pojemność kabla ma wpływ na tłumienie sygnału, szczególnie w zakresie wysokich częstotliwości. Im wyższa pojemność kabla, tym większe tłumienie sygnału, co może prowadzić do utraty jasności i szczegółowości dźwięku. Dlatego warto wybierać kable o niskiej pojemności, które pozwolą na zachowanie pełnego zakresu brzmienia gitary.

Podsumowując, kabel instrumentalny zapewni odpowiednie brzmienie gitary tylko wtedy, gdy jest dobrze dobrany do potrzeb muzyka oraz posiada odpowiednią jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę na ekranowanie, oporność oraz pojemność kabla, aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku i jakość brzmienia.

RED'S GCF1103BW Kabel instrumentalny STANDARD FOP J/J 0,3 m

RED'S GCF1103BW Kabel instrumentalny STANDARD FOP J/J 0,3 m

30 cm kabel instrumentalny z miedzi OFC.

Kup teraz

Różne wtyki i ich zastosowania

Wtyki jack to jedne z najpopularniejszych wtyczek kabli instrumentalnych, które można spotkać w przypadku gitary elektrycznej. Wyróżniamy dwa główne rodzaje wtyczek kabli: wtykami jack mono oraz wtyczka trs. Wtyki jack mono są najczęściej stosowane w przypadku gitary elektrycznej, natomiast wtyczki trs są używane w przypadku kabli stereo lub zbalansowanych.

Wtyki proste i wtykami kątowymi to kolejne dwa rodzaje wtyczek, które można spotkać w przypadku kabli gitarowych. Wtyki proste są najbardziej uniwersalne i można je stosować w większości sytuacji. Wtyki kątowe są natomiast szczególnie przydatne, gdy gniazdo gitary znajduje się na boku korpusu, co pozwala na lepsze dopasowanie kabla do instrumentu.

Wtyczka xlr to kolejny rodzaj wtyczki, który można spotkać w przypadku kabli instrumentalnych. Wtyczki xlr są zbalansowane, co oznacza, że sygnał jest przesyłany na dwóch przewodach, co pozwala na eliminację zakłóceń. W przypadku gitary elektrycznej wtyczki xlr są stosowane rzadziej, ale można je spotkać w przypadku gitary akustycznej z wbudowanym przetwornikiem.

Wybór odpowiedniego wtyku do kabla gitarowego zależy od indywidualnych potrzeb muzyka oraz rodzaju instrumentu. Warto zwrócić uwagę na rodzaje wtyczek oraz ich zastosowania, aby dobrać najlepsze rozwiązanie dla swojej gitary. Pamiętaj, że odpowiedni wtyk wpłynie na jakość sygnału oraz wygodę użytkowania instrumentu.

Kabel instrumentalny jack - jack 6,3 mm Sommer Cable 6 m

Kabel instrumentalny jack - jack 6,3 mm Sommer Cable 6 m

Wytrzymały kabel instrumentalny Sommer Cable.

Kup teraz

Najpopularniejsze marki kabli gitarowych

Wśród najpopularniejszych marek kabli gitarowych na rynku warto wymienić Fender, Red's Music oraz Klotz. Te marki oferują szeroką gamę modeli kabli, które różnią się między sobą parametrami, jakością wykonania oraz ceną. W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnym modelom kabli oferowanym przez te marki oraz porównamy je ze sobą, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego kabla gitarowego.

Fender to amerykańska firma, która od lat cieszy się uznaniem wśród muzyków na całym świecie. W swojej ofercie posiada różne modele kabli gitarowych, takie jak fender kabel gitarowy z serii fender paramount, fender professional, fender festival, fender mononeon, fender ombre, fender deluxe oraz fender original. Każdy z tych modeli cechuje się innymi parametrami, takimi jak długość, grubość, rodzaj wtyczek czy jakość wykonania. W związku z tym warto zwrócić uwagę na te różnice podczas wyboru odpowiedniego kabel fender dla swojej gitary.

Firma Klotz, założona w 1979 roku przez niemieckiego producenta kabli audio Fritz Klotza, jest światowym liderem w branży kabli o doskonałej jakości dźwięku. Dzięki starannej produkcji, precyzyjnemu projektowaniu i użyciu innowacyjnych technologii, Klotz dostarcza niezawodne kablowe rozwiązania dla profesjonalistów, w tym muzyków, inżynierów dźwięku i producentów filmowych. Jako rozpoznawalny symbol jakości, kable Klotz cieszą się uznaniem na całym świecie, pozostając niezastąpionym narzędziem dla wymagających użytkowników.

KLOTZ FUNK MASTER TM-0450 kabel gitarowy 4,5 m

KLOTZ FUNK MASTER TM-0450 kabel gitarowy 4,5 m

Do gitary i basu, zwiększona odporność na obciążenia mechaniczne.

Kup teraz

Red's Music to ceniony producent wysokiej jakości kabli instrumentalnych, docenianych przez muzyków za doskonałe przesyłanie dźwięku i niezawodność. Firma wyróżnia się zastosowaniem solidnych materiałów, elastycznych polimerów i zabezpieczeń, co gwarantuje trwałość i klarowność brzmienia kabli redsmusic.

Warto również wspomnieć o innych markach, takich jak kabel proel, który również cieszy się dużym uznaniem wśród muzyków. Kable Proel są znane ze swojej trwałości oraz dobrej jakości dźwięku, co czyni je dobrym wyborem dla osób poszukujących kabli gitarowych w przystępnej cenie.

RED'S GCF1105BO Kabel instrumentalny STANDARD FOP J/J 0,5 m

RED'S GCF1105BO Kabel instrumentalny STANDARD FOP J/J 0,5 m

Kabel ze złączem J57, z miedzi OFC.

Kup teraz

Podsumowując, zarówno Fender, jak i Red's Music oraz Klotz zapewniają wysoką jakość kabli gitarowych, które różnią się między sobą parametrami, jakością wykonania oraz ceną. Wybór odpowiedniej marki kabla gitarowego zależy od indywidualnych potrzeb muzyka oraz budżetu. Warto zwrócić uwagę na różne modele kabli oferowanych przez te marki oraz porównać je ze sobą, aby dobrać przewody najwyższej jakości do swojej gitary.

Porady dotyczące konserwacji i pielęgnacji kabli gitarowych

Aby zapewnić jakość i trwałość kabli gitarowych, warto zwrócić uwagę na ich regularną konserwację i pielęgnację. Dzięki temu przedłużymy żywotność kabla gitarowego i utrzymamy jego właściwości. Oto kilka porad, które pomogą w utrzymaniu kabli gitarowych w dobrym stanie:

 1. Czyszczenie kabla - Regularne czyszczenie kabla gitarowego pozwala na usunięcie kurzu, brudu i potu, które mogą wpłynąć na jakość dźwięku. Wystarczy przetrzeć kabel wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć go miękką szmatką.
 2. Unikanie skręcania i zagniatania kabla - Staraj się nie skręcać ani zaginać kabla podczas jego użytkowania. Skręcanie i zagniatanie może prowadzić do uszkodzenia przewodów wewnątrz kabla, co wpłynie na jakość dźwięku.
 3. Przechowywanie kabla - Po zakończeniu użytkowania kabla, należy go odpowiednio zwinąć i przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Unikaj zwijania kabla wokół ręki, gdyż może to prowadzić do uszkodzeń.
 4. Regularna kontrola stanu kabla - Przed każdym użyciem kabla, warto sprawdzić jego stan. Szczególną uwagę należy zwrócić na wtyki oraz miejsca, w których kabel łączy się z gniazdkiem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, warto je naprawić lub wymienić kabel na nowy.
 5. Unikanie nadmiernego naciągania kabla - Podczas korzystania z kabla gitarowego, staraj się nie naciągać go zbyt mocno. Nadmierne naciąganie może prowadzić do uszkodzenia przewodów wewnątrz kabla oraz gniazdka ciągnąc wtyk z gniazdka.

Stosując się do powyższych porad, z pewnością przedłużysz żywotność swojego kabla gitarowego i utrzymasz jego właściwości na dłużej. Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja i pielęgnacja kabli gitarowych to inwestycja w jakość dźwięku i komfort użytkowania instrumentu.

Szmatka do czyszczenia z mikrofibry Dunlop

Szmatka do czyszczenia z mikrofibry Dunlop

Utrzymuje akcesoria gitarowe w doskonałej czystości.

Kup teraz

Uchwyt ścienny na kable 49020 König & Meyer

Uchwyt ścienny na kable 49020 König & Meyer

Wygodny uchwyt na uporządkowanie swoich kabli.

Kup teraz

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kabla do gitary elektrycznej jest kluczowy dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku i komfortu użytkowania instrumentu. W artykule omówiliśmy różne aspekty związane z wyborem kabla, takie jak rodzaje kabli, cechy dobrego kabla gitarowego, wpływ długości i grubości kabla na jakość dźwięku, różne wtyki i ich zastosowania, najpopularniejsze marki kabli gitarowych oraz miejsca, gdzie można je kupić. Ponadto, przedstawiliśmy porady dotyczące konserwacji i pielęgnacji kabli gitarowych, aby przedłużyć ich żywotność i utrzymać właściwości na dłużej.

Podczas wyboru kabla warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję, materiały, długość, grubość oraz rodzaj wtyków. Wybierając kabel od renomowanej marki, zyskujemy pewność co do jakości wykonania i trwałości produktu. Pamiętajmy również o regularnej konserwacji i pielęgnacji kabli, aby cieszyć się nienagannym dźwiękiem i komfortem użytkowania przez długi czas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 756 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Polecam
2024-06-04
Spełnia swoje zadanie. Na plus fakt, że przejściówka na 5 efektów jest odpinana.
pixel