Darmowa dostawa od 199,00 zł

Optima

( ilość produktów: 1 )

Optima Strings

Optima Strings, znana również jako Optima Musiksaiten GmbH, to renomowany producent strun muzycznych z długą historią i tradycją. Firma została założona w 1920 roku w Markneukirchen/Vogtland, a od lat pięćdziesiątych XX wieku swoją siedzibę ma w Geretsried w Górnej Bawarii. Przez wiele lat produkcja strun funkcjonowała pod nazwą Maxima, od nazwiska założyciela Maxa Meinela z Markneukirchen, jednak w późniejszym czasie zmieniono ją na Optima. W 2015 roku firma Optima przejęła Lenzner Musiksaiten Leonhardt GmbH, co umożliwiło jej ponowne rozpoczęcie produkcji w swoim rodzinnym mieście Markneukirchen.

Optima Strings jest dumnym producentem strun muzycznych wyłącznie w Niemczech, posiadając dwie lokalizacje produkcyjne w Geretsried i Markneukirchen. Ich oferta obejmuje pełen asortyment strun, dzięki czemu można znaleźć struny Optima do wszystkich rodzajów instrumentów.

Jednym z najbardziej znanych produktów Optima są struny 24K Gold Strings, które zdobyły uznanie na całym świecie. Na tych strunach gra między innymi Brian May, legendarny gitarzysta zespołu Queen. Brian May otrzymał nawet swoje własne, sygnowane zestawy, dopasowane do jego indywidualnego stylu gry.

Firma Optima Strings wprowadziła innowacyjną technologię złocenia strun muzycznych, zwłaszcza do gitar elektrycznych i gitar basowych, w latach sześćdziesiątych XX wieku. Złocenie miało na celu ochronę strun przed korozją i innymi czynnikami zewnętrznymi, a także zapewnić estetyczny wygląd oraz poprawić brzmienie. Struny gitarowe złocone charakteryzują się mocniejszym i bardziej okrągłym dźwiękiem, co sprawia, że są one popularne wśród muzyków.

Ponadto, Optima produkuje również struny do skrzypiec z dodatkiem złotego brokatu, które są szeroko rozpoznawalne na rynku. Pod marką Bergfee, firma oferuje struny do cytry, cymbałów i tyrolskiej harfy ludowej, co wzbogaca ich asortyment i umacnia ich pozycję jako wszechstronnego producenta strun muzycznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 659 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Szybko, prosto, tanio.
2024-04-12
Zamówienie zrealizowane sprawnie i towar zgody z zamówieniem bardzo polecam miła obsługa i reaguje na e maile miła obsługa zwłaszcza przez telefon polecam
pixel