Darmowa dostawa od 199,00 zł

Motown

( ilość produktów: 2 )

Motown, wytwórnia płytowa z głęboko zakorzenionymi tradycjami w historii amerykańskiej muzyki, została założona przez Berry'ego Gordy'ego Jr. 12 stycznia 1959 roku pod nazwą Tamla Records, a zarejestrowana jako Motown Record Corporation 14 kwietnia 1960 roku w Detroit. Nazwa „Motown”, będąca zlepką słów „motor” i „town”, szybko stała się synonimem Detroit, znane jako miasto motorów. Od swoich początków, Motown nie tylko redefiniowała gatunki soul i pop, ale także odgrywała kluczową rolę w integracji rasowej muzyki popularnej, stając się symbolem sukcesu dla Afroamerykańskich przedsiębiorców i artystów.

Przez lata 60., Motown zdominowało scenę muzyczną z 79 utworami, które znalazły się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100. Wytwórnia wyprodukowała i promowała takie hity, jakie przyczyniły się do rozwoju charakterystycznego brzmienia Motown, będącego mieszanką soul i mainstreamowego popu. Jednak po zamieszkach w Detroit w 1967 roku oraz po utracie kluczowego zespołu autorów piosenek i producentów Holland-Dozier-Holland, Gordy przeniósł siedzibę wytwórni do Los Angeles, gdzie rozszerzył działalność o produkcję filmową i telewizyjną.

W 2021 roku Motown ponownie stał się niezależną wytwórnią, co umożliwiło dalsze kształtowanie unikalnej tożsamości artystycznej. Motown kontynuuje swoje dziedzictwo, podpisując kontrakty z nowymi talentami z gatunków hip-hop i R&B, takimi jak City Girls, Diddy, Migos, i Lil Baby. Jego dzisiejsze działania nie tylko honorują bogatą przeszłość, ale też aktywnie wpływają na kształtowanie przyszłości muzycznej, zdobywając uznanie nowych pokoleń słuchaczy i twórców.

Motown pozostaje kluczowym elementem kultury muzycznej, będąc ambasadorem zmiany, innowacji oraz nieustającej pasji do tworzenia muzyki, która przemawia do serc i umysłów na całym świecie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Wszystko ok
2024-05-21
bardzo szybka i sprawna obsługa
pixel