Darmowa dostawa od 199,00 zł

Decca

( ilość produktów: 2 )

Decca Records

Decca Records to renomowana brytyjska wytwórnia płytowa, której historia sięga 1929 roku, kiedy to została założona przez Edwarda Lewisa. W krótkim czasie zyskała uznanie jako jedna z najważniejszych firm fonograficznych w Wielkiej Brytanii. W 1934 roku powstała także jej amerykańska filia, założona przez Edwarda Lewisa, Jacka Kappa i Miltona Rackmila. Pierwotnie obie wytwórnie Decca miały powiązania, jednak w 1937 roku doszło do ich rozdzielenia, gdy Edward Lewis sprzedał amerykańską wytwórnię Decca, przewidując wybuch II wojny światowej. Od tego momentu brytyjska i amerykańska wytwórnia działały niezależnie przez kilka dziesięcioleci.

Brytyjska wytwórnia Decca słynęła z innowacyjnych metod nagrywania, natomiast amerykańska firma Decca wprowadziła na rynek koncepcję wydawania albumów w różnych gatunkach muzycznych, co było pionierskim posunięciem w branży fonograficznej.

Obecnie oba skrzydła Decca Records są częścią Universal Music Group, a amerykańska wytwórnia Decca zmieniła nazwę na MCA Records. Decca jest jedną z czołowych marek w promocji i dystrybucji muzyki klasycznej na świecie. Jej utwory są rozprowadzane przez Decca Music Group w Wielkiej Brytanii, Verve Music Group w Stanach Zjednoczonych oraz inne gałęzie Universal Music Group na całym świecie. Decca Records prowadzi także działalność w innych gatunkach muzycznych, takich jak jazz i pop, co sprawia, że jest niezwykle wszechstronną wytwórnią.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 659 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Polecam tę firmę :)
2024-04-07
Świetnie - szybko, sprawnie i bezbłędnie.
pixel