Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Augustine Strings

( ilość produktów: 2 )

Augustine Strings

Firma Albert Augustine Ltd. jest pomysłodawcą i producentem nylonowych strun do gitar klasycznych. Historia firmy sięga lat 20. XX wieku, kiedy to Albert Augustine, pochodzący z Danii, przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby kontynuować karierę lutnika. Mimo kilkuletnich eksperymentów z różnymi typami strun, prawdziwy przełom nastąpił dopiero w latach 40., kiedy to Augustine rozpoczął współpracę z renomowanym gitarzystą klasycznym, Andrésem Segovią. Ich współpraca zaowocowała opracowaniem nylonowej struny gitarowej, która szybko zyskała uznanie wśród muzyków klasycznych.

Ponadto firma Albert Augustine Ltd. angażuje się w promocję i wsparcie dla społeczności gitarowej. Organizuje coroczne cykle koncertów gitarowych w Nowym Jorku, w takich miejscach jak Manhattan School of Music i Hiszpański Instytut Królowej Zofii. Firma zamawia także oryginalne utwory muzyki solowej i kameralnej oraz wspiera koncerty najwybitniejszych współczesnych kompozytorów. Dodatkowo, przekazuje środki na stypendia, specjalne projekty artystyczne oraz festiwale gitarowe, aby wspierać rozwój talentów muzycznych w środowisku gitarowym.

Działalność firmy nie ogranicza się jedynie do produkcji strun - wydaje również magazyn Guitar Review, który stanowi istotne źródło informacji i inspiracji dla gitarzystów klasycznych i miłośników muzyki na całym świecie. Dzięki swojemu wkładowi w rozwój brzmienia i promocję gitarowej sztuki, Augustine Strings pozostaje ważnym graczem na arenie muzycznej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 798 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Szybka dostawa, sprzęt zapakowany starannie i bezpiecznie. Polecam ! :)
2024-07-09
Dobry kontakt z klientem, przydatne chwyty na ukulele zawarte w książce.
pixel