Darmowa dostawa od 199,00 zł

XL Recordings

( ilość produktów: 6 )

XL Recordings to brytyjska niezależna wytwórnia płytowa, która została założona w 1989 roku przez Tima Palmera i Nicka Halkesa, a obecnie jest prowadzona przez Richarda Russella, będąc częścią grupy Beggars. Firma znana jest z wydawania muzyki różnych gatunków i współpracy z wybitnymi artystami na całym świecie.

Mimo że XL Recordings wydaje stosunkowo niewielką liczbę albumów rocznie - średnio około sześciu - to zdobyła sobie ogromne uznanie dzięki współpracy z artystami takimi jak Beck, Dizzim Rascalem, M.I.A., Tylerem Creatorem, Peaches, Gilem Scott-Heronem, Adele oraz zespołami The Prodigy, Radiohead, The White Stripes, Vampire Weekend, The Horrors, Sigur Rós, Electric Six i The xx. Firma ta ma zasięg międzynarodowy i wydaje nagrania w różnorodnych gatunkach muzycznych.

Początkowo XL Recordings koncentrowała się na muzyce rave i dance, będąc częścią wytwórni tanecznej Beggars Banquet Citybeat. Jednak z czasem, wraz z sukcesem zespołów takich jak Prodigy i SL2, XL zastąpiła Citybeat w swoim składzie. Od tego czasu firma poszerzyła swoje portfolio o różnorodne gatunki muzyczne, umacniając swoją pozycję jako jedna z wiodących niezależnych wytwórni płytowych na świecie. Dzięki dążeniu do kreatywności i wspieraniu różnorodnych talentów muzycznych, XL Recordings odgrywa istotną rolę w kształtowaniu krajobrazu muzycznego współczesnego świata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 659 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Wszystko ok
2024-04-15
Polecam tę firmę :)
pixel