Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

VOX

( ilość produktów: 4 )

Legendarny dźwięk Vox Amplification rozpoczyna się od Dicka Denneya, młodego projektanta wzmacniaczy, który rozpoczął pracę dla brytyjskiej firmy JMI Corporation w 1957 roku. Dick, sam gitarzysta, doskonale rozumiał szybko zmieniający się świat gitary elektrycznej pod koniec lat 50. i nieustannie współpracował z zespołem JMI, aby zaprojektować wzmacniacz, który mógłby zaoferować gitarzystom głośność i sustain, których wtedy pragnęli. Efektem ich pracy było wprowadzenie na rynek w styczniu 1958 roku. Tego wzmacniacza, nazwanego AC1/15, oznaczającego pierwsze pojawienie się nazwy VOX na wzmacniaczu gitarowym, rozpoczęła się instytucja, która trwała przez niemal 60 lat. Później skrócona do AC15, ten wzmacniacz szybko stał się wyborem najlepszych gitarzystów w Londynie, w tym Vica Flicka, który użył AC15 podczas nagrania ikonicznego "James Bond Theme".

Zaangażowanie Dicka Denneya w tworzenie doskonałych wzmacniaczy gitarowych było kluczowe dla dalszego sukcesu marki Vox Amplification. Jego wiedza i doświadczenie jako gitarzysty pozwoliły mu zrozumieć potrzeby muzyków i zaprojektować produkty, które spełniały ich oczekiwania. Jego praca w JMI przyniosła wiele innowacji, które stały się znakiem rozpoznawczym marki Vox.

W latach 60. Vox Amplification osiągnął ogromny sukces dzięki współpracy z wieloma znanymi muzykami i zespołami. The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks i wielu innych artystów korzystało z wzmacniaczy Vox na scenie i w studio nagraniowym. Brzmienie Vox stało się synonimem brytyjskiego rocka i przyczyniło się do rewolucji w dziedzinie muzyki. 

Zobacz na nasza ofertę wzmacniaczy marki VOX. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-24
Prezent trafiony . Córka bardzo zadowolona.
2023-05-15
Rewelacja! Bardzo polecam.
pixelpixelpixelpixel