Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sony Music

( ilość produktów: 56 )

Sony Music Entertainment (SME) to potężna wytwórnia płytowa, będąca częścią globalnego konglomeratu Sony. Firma, założona w 1929 roku jako American Record Corporation, znacząco wpłynęła na przemiany w branży muzycznej.

W 1938 roku, po przejęciu przez Columbia Broadcasting System, stała się Columbia Recording Corporation. Kolejna reorganizacja w 1966 roku przemianowała ją na CBS Records. Sony nabyło firmę w 1991 roku, zmieniając jej nazwę na Sony Music Entertainment (SME). W 2004 roku, dzięki umowie joint venture z Bertelsmann Music Group, powstała Sony BMG Music, lecz po czterech latach Sony wykupiło udziały Bertelsmanna, przywracając pierwotną nazwę.

SME odgrywa kluczową rolę na rynku muzycznym, zarządzając jednym z największych działów nagraniowych, Sony Music Group, oraz drugim co do wielkości działem wydawniczym, Sony Music Publishing. Od 2023 roku jest drugą największą wytwórnią płytową na świecie, ustępując jedynie Universal Music Group. Jej oddział wydawniczy, Sony Music Publishing, jest liderem w branży wydawniczej muzycznej globalnie.

W 2019 roku nastąpiła fuzja Sony Music Entertainment i Sony/ATV, co zaowocowało utworzeniem potężnej jednostki, Sony Music Group, potwierdzając pozycję firmy na czele światowej sceny muzycznej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 755 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Wszystko sprawnie i z kulturą.Ok.
2024-06-04
Spełnia swoje zadanie. Na plus fakt, że przejściówka na 5 efektów jest odpinana.
pixel