Darmowa dostawa od 199,00 zł

Legacy

( ilość produktów: 2 )

Legacy Recordings, dział katalogowy Sony Music Entertainment, to renomowana amerykańska wytwórnia płytowa, która jest uznawana za dom największej na świecie biblioteki historycznie znaczących nagrań komercyjnych. Jest to niezrównana kolekcja dzieł najważniejszych artystów muzycznych XIX, XX i XXI wieku. Dzięki starannie odrestaurowanym archiwalnym nagraniom reprezentującym praktycznie każdy gatunek muzyczny, Legacy Recordings oferuje współczesnym fanom muzyki dostęp do tysięcy tytułów na różnych platformach.

Wytwórnia Legacy Recordings została założona w 1990 roku po przejęciu CBS Records przez Sony. Początkowo zajmowała się archiwami wytwórni Columbia Records i Epic Records, będących własnością Sony Music. Od 2004 roku, jako część spółki joint venture Sony BMG, Legacy Recordings rozszerzyła swoją działalność o zarządzanie archiwami takich wytwórni jak RCA Records, J Records, Windham Hill Records, Arista, LaFace, Jive i Buddah Records. Dodatkowo, wytwórnia zajmuje się dystrybucją Philadelphia International Records oraz katalogu nagrań wyprodukowanych przez Phila Spectora.

Legacy Recordings nie tylko pełni rolę konserwatora i strażnika bogatego dziedzictwa muzycznego, ale również aktywnie działa na rzecz promowania i zachowania kulturowego znaczenia nagrań artystów z różnych epok i gatunków muzycznych. Dzięki swojej wyjątkowej pozycji na rynku, Legacy Recordings odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu słuchaczom na całym świecie dostępu do niezapomnianych dzieł muzycznych oraz w uświadamianiu im znaczenia i wpływu historii muzyki na współczesną kulturę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 565 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
SUPER FAJNA REALIZACJA ZAMÓWIENIA...A PANI KTÓRA ODEBRAŁA TELEFON SZÓSTKA Z PLUSEM..BARDZO DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM CAŁĄ ZAŁOGĘ !!!
2024-02-23
Super sklep, polecam
pixel