Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kamiling Co

( ilość produktów: 1 )

Kamiling Publishing, pierwotnie znana jako Kamiling Co., to polskie przedsiębiorstwo muzyczne założone w 1991 roku w Warszawie przez Kamila Sipowicza. Główne obszary działalności firmy obejmują wydawanie płyt, organizację koncertów i prowadzenie działań promocyjnych. W 1994 roku firma nawiązała współpracę z renomowanym menadżerem muzycznym, Mateuszem Labudą, oraz wydawnictwem Pomaton EMI.

Celem Kamiling Publishing, zgodnie z deklaracją założyciela, skupiał się głównie na promowaniu twórczości zespołu Maanam oraz solowych projektów artystycznych Kory i Marka Jackowskiego. Firma od samego początku angażuje się w różnorodne aspekty przemysłu muzycznego, obejmując zarówno produkcję i dystrybucję płyt, jak i organizację koncertów, co umożliwia artystom szeroką ekspozycję na rynku muzycznym.

Ważnym krokiem w rozwoju Kamiling Publishing było nawiązanie partnerstwa z Mateuszem Labudą oraz Pomaton EMI w 1994 roku. Ta współpraca z pewnością przyczyniła się do poszerzenia zakresu działań firmy oraz zwiększenia jej wpływu na polską scenę muzyczną.

Podsumowując, Kamiling Publishing stanowi istotny podmiot w polskim przemyśle muzycznym, kierujący swoje wysiłki na promocję wybitnych artystów, takich jak Maanam, Kora i Marek Jackowski, co przyczynia się do różnorodności i bogactwa kulturowego w polskiej muzyce.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 803 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Szybka i miła obsługa.
2024-07-16
Szybka dostawa, sprzęt zapakowany starannie i bezpiecznie. Polecam ! :)
pixel