Darmowa dostawa od 199,00 zł

Death By Audio

( ilość produktów: 3 )

Death By Audio to innowacyjny producent ręcznie wykonanych efektów gitarowych, mający swoją siedzibę w podziemnym magazynie w Queens, Nowy Jork. Założony w 2002 roku przez Olivera Ackermanna, wokalistę i gitarzystę zespołu A Place To Bury Strangers, Death By Audio zyskało uznanie dzięki unikalnym i eksperymentalnym podejściom do projektowania efektów gitarowych.

Początkowo firma przemieszczała się pomiędzy magazynami od Wirginii po Brooklyn, zanim nie osiedliła się w fabryce efektów gitarowych w Williamsburgu, gdzie spędziła dziewięć lat. Po zamknięciu tej lokalizacji w 2014 roku, warsztat produkcji został przeniesiony do Queens, gdzie nadal ręcznie tworzy się nowatorskie efekty gitarowe.

Każdy efekt gitarowy z linii Death By Audio charakteryzuje solidna konstrukcja, odporna na intensywne i głośne występy na żywo. Firma precyzyjnie projektuje swoje efekty do gitary, wykorzystując wysokiej jakości komponenty, w tym nietypowe technologie, takie jak układy scalone klasy medycznej czy przestarzałe tranzystory wojskowe.

Oliver Ackermann, z doświadczeniem zdobytym na Rhode Island School of Design i w świecie rock'n'rolla, przekształca artystyczne marzenia muzyków w rzeczywistość, tworząc nowoczesne obwody i koncepcje układów. Firma zachęca do eksperymentowania z dźwiękiem i odkrywania nowych źródeł inspiracji, oferując nietypowe rozwiązania sterowania, które wykraczają poza tradycyjne schematy.

Wizja Death By Audio to nie tylko dostarczanie efektów gitarowych, ale także stworzenie narzędzi, które zmieniają sposób, w jaki muzycy komunikują się ze swoim sprzętem, inspirując do tworzenia nowych, śmiałych dźwięków.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 718 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Super. Specjalne podziękowania dla p. Krzysztofa , który po krótkim wywiadzie ze mną dobrał mi idealnie model gitary. Świetny fachowiec.
2024-05-20
Ukulele super! Pani z obsługi bardzo miła!
pixel